Salongi hooldus

Sisepuhastus

Regulaarne salongi puhastamine aitab ennetada sisu kulumist. Kui tulevikus tekib plaan auto müüa, on turul eelis hästi hoitud autodel. Seega on oluline hoida auto korras ka vahepealsel ajal, mitte üritada korda teha vaid enne müümist. Sisepuhastuse käigus puhastatakse vaipkatted tolmuimejaga, plastikpinnad ning klaasid pestakse spetsiaalse ainega, väiksemad vahed puhastatakse suruõhuga. Salongi võiks puhastada korra kuus.

Nahksisu hooldus

Nahk vajab regulaarset puhastust ja kaitsvate kreemidega töötlemist. Hooldamatus kiirendab naha vananemise protsessi. Nahksisu välimust mõjutavad UV-kiired, niiskus, kuumus, kuivus. Hoolduse käigus puhastatakse nahk õrnatoimelise ainega ning kantakse peale kreem või keraamiline kaitse.

Keemiline puhastus

Auto kasutamise käigus satub paratamatult salongi liiva, tolmu ning muud mustust. Ajapikku imbub tolm riide kiudude vahele ning salongi tekib halb õhukvaliteet. Pikas perspektiivis soodustab see allergiate teket. Arvestades kui palju keskmiselt veedetakse aega roolis, on vältimatu, et aeg ajalt tekib polstritele plekke. Tavaline sisepuhastus sellist sorti mustusest jagu ei saa. Seega on vajalik teostada keemiline puhastus. Keemilise puhastuse käigus pestakse kõik tekstiilist pinnad, nahksisu puhul kõik nahast detailid, puhastatakse ning värskendatakse interjööri plastikust detailid ja puhastatakse klaasid, kuivatatakse salong kuivatusseadmega.